Üdvözöljük a Zenevár Óvoda honlapján

Örülünk, hogy időt szakított arra, hogy bekukkantson hozzánk interneten keresztül is.

Segítünk abban, hogy miért választottak minket a hozzánk járó családok azon kívül, hogy ide tartoznak. Hosszúnak tűnhet, de kérem olvasson tovább

Mit mondanak rólunk:

• Ligetes, nagy mozgásos udvarrészeink a gyermekek mozgásigényét kielégítik
  • Öko- veteményeskertünkben gazdálkodás alapjaival ismerkedhetnek meg a gyerekek. Megtermeljük és aztán elfogyasztjuk a közösen gondozott, nevelt paradicsomot, paprikát, uborkát, görögdinnyét stb.
  • Van gyümölcsfánk és gyümölcsbokraink. Málnát, ribizli és egyéb gyümölcsöket szüretelünk.
  • Fűszernövénykertünkben az ízesítésre használt növényeket nevelgetjük, szárítjuk.
  • Kerti partijainkon a családokkal közösen játszunk, kapcsolódunk ki. Felejthetetlen időt töltve együtt.
  • Meghitten sokszor a családokkal közösen készülünk egy-egy ünnepre

Szeretnénk szakmailag is segítségére lenni abban, hogy miért is válasszon minket:

FONTOS számunkra:

• Ovink– Olyan környezetet alakítottunk ki, ahol a gyermekek mozgása fejleszthető (Tágas terek az intézményben, az udvaron és csoportszobákban egyaránt)
  • Nevelésünk Gyermekközpontú– Szeretünk úgy ismeretet átadni, hogy a gyermekek érdeklődésére alapozunk. Mindent megnézünk, megszagolunk J, megfogunk, meghallgatunk, megkóstolunk és természetesen meg is beszéljük a látottakat és hallottakat, hogy ne maradjon megválaszolatlan kérdés senkiben. Nem felejtettük el, milyen gyermeknek lenni, ezért rengeteget játszunk is.
  • Óvodánkban 6 csoport van– A gyermekek saját korosztályukban vannak életkorúknak megfelelően elosztva. Figyelembe szoktunk venni egyéni kéréseket illetve szakmai meglátásainkra is hagyatkozunk.
  • Szeretünk közösen ötletelni a családokkal, meghallgatjuk őket, együttgondolkodva nevelünk

Miben különbözünk a többi óvodától?

• Állatasszisztált terápia kapcsán a gyerekek a felelős állattartást és az állatokkal való kommunikációt is megtanulják játékos feladatok közben
  • Zenei arculatunk kapcsán a gyermekkel szeretnénk minél több zenei stílust megismertetni, hogy kiválaszthassa magának azt, ami megnyugtatja őt. A szerzett rossz és jó élményeit feldolgozhassa illetve érzelmeit zenén keresztül is kifejezhesse.Sokat éneklünk, zenei képességfejlesztés mikro csoportos formában valósul meg mindennapjainkban, különleges hangszerekkel is megismertetjük őket. Sokat mozgunk és táncolunk zenére.
  • A zene iránt érdeklődést mutató gyermekeknek korosztályuk szerint szervezünk zenei képességfejlesztő csoportokat ingyenesen, óvodai időben.
  • Furulyával ismerkedhetnek meg középső csoportos kortól óvodásaink. Ezek a tehetséggondozások megalapozzák az általános iskola zenei tagozatára való bejutást.
  • Zeneterápiás játékokon keresztül gyakoroltatjuk az érzelemkifejezéseket és a harmonikus mozgást.
  • Tavaszi hangversenyen az éves repertoárunkból adunk ízelítőt a családoknak.

Megünnepeljük még:

• A “Zene világnapját”: Amikor különböző korok és stílusok zenéjével, különleges hangszerek hangjainak felcsendülésével ismertetjük meg óvodásainkat.
  • “Mikulásváró koncertünk” alkalmával az óvodapedagógusok és a zenélni tudó szülők illetve egykor óvodánkban nevelkedett iskolásaink megörvendeztetik óvodásainkat műsorukkal.